همه چیز درباره پارتیشن آکوستیک

همه ما در طول روز در محیط های مختلفی رفت‌وآمد می‌کنیم؛ کوچه، خیابان، مرکز خرید، ادارات دولتی و مکان‌های بسیار زیاد دیگری که سروصدا و آلودگی های صوتی موجود در آن‌ها ما را خسته و کلافه می‌کنند. همه این‌ها به ما می‌گویند باید برای محل کار یا زندگی خودمان فکری کنیم تا از آلودگی صوتی در امان بمانیم. بدون شک پارتیشن آکوستیک یکی از بهترین گزینه های ماست. اگر شما هم به آسایش و آرامش بیشتر در فضای دلخواه خود با پارتیشن آکوستیک هستید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

خرید پارتیشن آکوستیک

شیشه هوشمند

تماس با شیشکس

برای مشاوره، کارشناسی و خرید پارتیشن آکوستیک با ما تماس بگیرید.

پارتیشن اداری آکوستیک

بازدید و کارشناسی رایگان

کارشناسان ما در اسرع وقت از محل شما بازدید و جهت طراحی، فضای شما را آنالیز می‌کنند.

نصب سریع پارتیشن آکوستیک

طراحی و تولید پارتیشن

بعد از انتخاب شما از میان طرح‌های پیشنهادی طراحان ما، سفارش شما وارد مرحله تولید می‌شود.

شیشه لاکوبل و لمینیت

پیاده‌سازی و اجرا

پروژه شما توسط تیم حرفه‌ای و مجرب شیشکس در کوتاه‌ترین زمان، نصب و اجرا خواهد شد.

 

آن‌چه در این مقاله می‌خوانیم:

چرا پارتیشن آکوستیک؟

پارتیشن آکوستیک (پارتیشن ضد صدا) چیست؟

در پارتیشن آکوستیک چه متریالی به‌کار می‌رود؟

انواع پارتیشن آکوستیک چیست؟

قیمت پارتیشن آکوستیک چقدر است؟

چرا پارتیشن آکوستیک؟

تصور کنید صبح برای رفتن به سرکار خانه را ترک می‌کنیم. چه با اتومبیل شخصی به محل کار برویم چه با وسایل نقلیه عمومی، فرقی نمی‌کند و در هر صورت تا به اداره برسیم ناگزیریم انواع صدای بوق، صدای ماشین های سنگین، صدای موتوری که در ترافیک به دنبال حرکت از میان ماشین‌هاست را تحمل کنیم تا به محل کار برسیم. اما اگر در اداره هم آرامش نداشته باشیم چه اتفاقی می‌افتد؟ اگر در محیط کار هم دائما صدای تلفن همکارمان ما را آزار دهد، صدای بحث و گفتگوی همکاران در بخش‌هایی از شرکت که به ما مرتبط نیست حواسمان را پرت کند، یا هر نوع آلودگی صوتی دیگری در طول روز همراه ما باشد چه می‌شود؟ حتما شما هم موافقید که به تدریج انرژی‌ای که در ابتدای روز داشتیم تحلیل می‌رود و آرامش‌مان از بین می‌رود.

شاید همین یک دلیل کافی باشد تا ما را متقاعد کند از پارتیشن آکوستیک در محیط کار استفاده کنیم. اما استفاده از پارتیشن آکوستیک به عنوان پارتیشن اداری دلیل دیگری نیز دارد که از دلیل اول هم مهم‌تر است: حریم خصوصی!

یکی از دغدغه‌ها در محیط کار، به خصوص برای مدیران شرکت‌ها این است که حریم خصوصی خود را بهتر حفظ کنند. یکی از موضوعاتی که در حفظ حریم خصوصی اهمیت دارد صداست. برای مثال ممکن است مدیرعامل شرکت بخواهد تلفنی درباره موضوعی صحبت کند و کارکنان نیز آن مکالمه را نشنوند. بنابراین باید در این حالت، پارتیشن اتاق مدیرعامل از نوع پارتیشن ضد صدا یا آکوستیک باشد.

پارتیشن آکوستیک چیست؟

پارتیشن آکوستیک، پارتیشن ضد صدا، پارتیشن عایق صوتی و … همگی یک معنا را منتقل می‌کنند. تا این‌جای مقاله بیشتر از چرایی استفاده از پارتیشن آکوستیک حرف زدیم؛ اما در این بخش می‌خواهیم بررسی کنیم که اصلا پارتیشن آکوستیک چیست؟

برای پاسخ به این سوال ابتدا باید معنای آکوستیک را بیابیم.

آکوستیک چیست؟

به هر نوع ابزار، وسیله، فناوری و ماده‌ای که باعث گاهش فشار صوت از منبع تولید آن ت اپیرنده شود، آکوستیک گفته می‌شود.

با توجه به تعریف بالا، پارتیشن ضد صدا یا آکوستیک، نوعی از پارتیشن است که استفاده از آن باعث کاهش فشار صوت می‌شود و به بیان ساده‌تر باعث جلوگیری از عبور بیش‌ازحد موردنیاز صدا به (از) فضای مورد نظر ما می‌شود.

بسیاری از افراد فکر می‌کنند پارتیشن شیشه ‌ای ممکن است عایق صوتی خوبی نباشد چون به اشتباه  فکر می‌کنند شیشه عایق صوتی خوبی نیست. اما واقعیت چیز دیگری‌است.

شاید عجیب به نظر برد اما باید بگوییم که قدرت شیشه از نظر عایق صوتی، بیشتر از سنگ یا آجر با روکش گچی است. برای درک بهتر میزان آکوستیک شیشه، خوب است بدانیم این میزان در شیشه برابر با میزان عایق صوتی بتن است.

پارتیشن شیشه ای آکوستیک، نوعی از پارتیشن دوجداره است که دو لایه شیشه به کار رفته در آن باعث ایجاد خاصیت آکوستیک در آن می‌شوند.

در پارتیشن آکوستیک چه متریالی به کار می‌رود؟

متریال اصلی به‌کاررفته در پارتیشن های آکوستیک، با دیگر مدل‌های پارتیشن اداری تفاوتی ندارد و از شیشه و فریم آلومینیومی ساخته شده‌است. پروفیل آن، از جنس آلومینیوم آلیاژ سری ۶۰۰۰ و با ابعاد ۱۰ در ۳ سانتی‌متر است.اتصال شیشه و پروفیل در این مدل فریم لس، از طریق نوار PVC با ضخامت ۲٫۵ میلی‌متر و در مدل فریم‌دار، نوار لاستیکی است.

انواع پارتیشن آکوستیک چیست؟

رایج‌ترین نوع پارتیشن آکوستیک، پارتیشن دوجداره آکوستیک هست که این روزها طرفداران زیادی پیدا کرده است. از طرفی پارتیشن دوجداره عایق صوتی را می‌توانید در انواع فریم لس و فریم دار سفارش دهید. تفاوت پارتیشن آکوستیک فریم دار با فریم لس علاوه بر استفاده از فریم که طرح‌ها و مدل‌های متونعی ایجاد می‌کند، در این است که، در پارتیشن فریم دار امکان نصب پرده نیز وجود دارد که این قابلیت باعث حفظ بیشتر حریم خصوصی می‌شود.

قیمت پارتیشن آکوستیک چقدر است؟

قیمت پارتیشن آکوستیک از متری ۴۵۰ هزار تومان شروع می‌شود. با توجه به این‌که قیمت هر نوع پارتیشن، براساس جنس، نوع، مدل و ابعاد می‌تواند متفاوت باشد، پیشنهاد ما این است که برای اطلاع دقیق از قیمت پارتیشن عایق صوتی، با کارشناسان ما در شیشکس تماس بگیرید.

call
call