پارتیشن شیشه ای فریم لس

همان طور که می دانید امروزه پارتیشن فریم لس یکی از مهم ترین گزینه‌ها برای طراحی دکوراسیون و معماری داخلی است. ظهور پارتیشن باعث کاهش بسیاری از هزینه ها شده است، زیرا پیش از متداول شدن استفاده از پارتیشن برای ایجاد فضایی تازه در خانه نیاز به تخریب ساختمان یا دیوارکشی های مجدد بود. اما امروزه با پارتیشن می توان، دیوارهای کاذب و کم هزینه ای ایجاد کرد که موقت نیز هستند. افزون بر مزایای مذکور شما می توانید از فضاهای بلااستفاده خود فضایی جدید ایجاد کنید. به طور معمول هدف اصلی در استفاده از پارتیشن برای طراحی دکوراسیون داخلی تقسیم بندی فضا است، اما پارتیشن ها بسته به این که از چه متریالی تشکیل شده اند، کارکردهای متفاوتی دارند. برخی از پارتیشن ها به مانند پارتیشن های دوجداره آکوستیک بوده و عایق حرارتی هستند. برخی از پارتیشن ها دارای شیشه های رنگی هستند و از آن ها می توان برای زیباتر کردن فضا استفاده کرد و برخی نیز قابلیت استفاده به عنوان کتابخانه یا کمد را دارند. اما شاید بتوان بیشترین کاربرد پارتیشن فریم لس را به عنوان پارتیشن اداری در نظر گرفت.

محصولات پارتیشن شیشه ای فریم لس

خرید پارتیشن فریم لس

شیشه هوشمند

تماس با شیشکس

برای مشاوره، کارشناسی و خرید پارتیشن فریم لس با ما تماس بگیرید.

پارتیشن شیشه ای فریم لس

بازدید و کارشناسی رایگان

کارشناسان ما در اسرع وقت از محل شما بازدید و جهت طراحی، فضای شما را آنالیز می‌کنند.

نصب سریع پارتیشن فریم لس

طراحی و تولید پارتیشن

بعد از انتخاب شما از میان طرح‌های پیشنهادی طراحان ما، سفارش شما وارد مرحله تولید می‌شود.

شیشه لاکوبل و لمینیت

پیاده‌سازی و اجرا

پروژه شما توسط تیم حرفه‌ای و مجرب شیشکس در کوتاه‌ترین زمان، نصب و اجرا خواهد شد.

 

 در این مقاله پس از آن که به انواع پارتیشن از منظرهای گوناگون پرداختیم، به بررسی نکاتی کاربردی درباره پارتیشن فریم لس خواهیم پرداخت. اگر می خواهید درباره انواع پارتیشن و پارتیشن فریم لس اطلاعات بیشتری کسب کنید تا بتوانید در انتها برای منظور خود به انتخاب بهتری دست بزنید، این متن را تا پایان دنبال کنید. همیچنین می توانید برای اطلاعات بیشتر درباره پارتیشن فریم لس با ما تماس بگیرید.

چه دسته بندی های مختلفی برای پارتیشن وجود دارد؟

پارتیشن ها دسته بندی های مختلفی دارند که عبارت اند از:

دسته بندی پارتیشن از نظر تعداد جداره

پارتیشن ها از نظر تعداد جداره به دو نوع تک جداره و دوجداره تقسیم می شوند. اگر پارتیشن از یک ورق چوبی یا شیشه ای تشکیل شود، به آن پارتیشن تک جداره گفته می شود و اگر پارتیشن از دو ورق چوبی یا شیشه ای تشکیل شود که میان این دو ورق خلا وجود داشته باشد، به آن پارتیشن دوجداره گفته می شود. همان طور که می توان حدس زد، پارتیشن های تک جداره نازک تر و سبک تر و ارزان تر از پارتیشن های دوجداره هستند. اما در مقابل پارتیشن های دوجداره ضخامت بیشتری دارند و سنگین تر هم هستند؛ اما ویژگیشان این است که از نفوذ سرما و گرما جلوگیری می کنند و آکوستیک (مانع عبور صدا) هستند.

دسته بندی پارتیشن از نظر مکانی

پارتیشن ها از نظر مکانی نیز به دو دسته متحرک و ثابت تقسیم می شوند. منظور از پارتیشن های متحرک، پارتیشن هایی است که قابل جابه‌جایی هستند و بر روی زمین بسته نشده اند. این نوع از پارتیشن ها علاوه بر این که سبک هستند، ایستایی مناسبی نیز دارند.

در برابر پارتیشن های متحرک، پارتیشن های ثابت قرار دارند. این نوع از پارتیشن ها برخلاف پارتیشن های ثابت نیاز به نصب دارد.

دسته بندی پارتیشن از نظر جنس

می توان گفت که پارتیشن ها به طور کلی از سه ماده شیشه، MDF و PVC ساخته می شوند. البته این نکته لازم به ذکر است که سه ماده ای که پیشتر گفته شد، صرفا بیشترین استفاده را در پارتیشن های مختلف دارند و مواد دیگری نیز وجود دارد که در ساختن پارتیشن از آن ها استفاده می شود. یکی از انواع پارتیشن شیشه ای پارتیشن فریم لس است که در ادامه بیشتر با آن آشنا خواهیم شد.

مزایای استفاده از پارتیشن شیشه ای فریم لس چیست؟

پارتیشن فریم لس دارای مزایا و ویژگی های بسیاری است که در ادامه به چند مورد آن اشاره خواهم کرد:

  پارتیشن فریم لس چگونه نصب می شود؟

در واقع دور پارتیشن های فریم لس نیز دارای فریم است و تفاوت آن با پارتیشن های فریم دار این است که پارتیشن های فریم دار علاوه بر دور پارتیشن در روی شیشه نیز فرم دارند. جنس این فریم نیز از فلزهای متفاوتی نظیر آلومینیوم است ویژگی فریم آلومینیومی این است که مقاومت بالایی در برابر خوردگی دارد و مستحکم است.

برای استحکام لبه بالایی می توان از یک گیره ۳۰ در ۳۵ میلیمتری استفاده می شود و برای لبه پایینی نیز راهکار استاندارد استفاده از یک پروفیل u شکل ۱۵ در ۱۵ است. راهکار جایگزین نیز استفاده از گیره پروفیل ۳۵ در ۳۰ یا ۳۹ در ۷۰ است. سطح پروفیل نیز آنودایز شده  و با رنگ های RAL پوشانده می شود.

نکته جالب توجه در زمینه نصب پارتیشن فریم لس، نوع شیشه آن است. پارتیشن فریم لس از شیشه و یراق آلات مخصوص ساخته می شود. پارتیشن فریم لس قیمت ارزانی نیز دارد به دلیل این که قیمت شیشه از فلز پایین تر است. پارتیشن فریم لس معمولا از شیشه سکوریت ۱۰ میل ساخته می شود که به همین دلیل می توان از آن در طرح های بسیاری استفاده کرد. شاید این فکر به ذهن شما خطور کرده باشد که پارتیشن فریم لس به دلیل نداشتن فریم و شیشه ای بودن شکننده است، اما لازم است بدانید که پارتیشن فریم لس با وجود ویژگی های فوق استحکام بسیار بالایی دارد و کاملا مقاوم است.

همان طور که پیشتر نیز ذکر شد، جنس فریم این نوع پارتیشن می تواند فلزهای مختلفی باشد و همین طور از آلومینیوم نیز مثال زدیم اما یکی دیگر از متداول ترین آن ها استیل است. استیل به دلیل زیبایی طرفداران زیادی دارد، همین طور دارای طول عمر بالایی است.

شما می توانید از شیشه های رنگی نیز برای نصب پارتیشن شیشه ای فریم لس استفاده کنید. استفاده از شیشه های رنگی در پارتیشن های فریم لس در زیبایی فضا بسیار موثر است. استفاده از پارتیشن شیشه ای رنگی در محیط های کاری و ادارات تاثیر بسیار خوبی بر روی روحیه کارکنان خواهد گذاشت.

انواع پارتیشن فریم لس چیست؟

تقریبا تقسیم بندی که در ابتدای مقاله در پارتیشن ها گفته شد، در تقسیم بندی پارتیشن شیشه ای فریم لس نیز مصداق دارد. به عنوان مثال پارتیشن های فریم لس نیز انواع متحرک و ثابت دارند که نوع متحرک آن به راحتی قابل جا به جایی به نقاط دیگر است.

همیچنین پارتیشن شیشه ای فریم لس به دوجداره و تک جداره نیز تقسیم می شود. پارتیشن فریم لس دوجداره به دلیل خالی بودن در بین جداره های آن عایق صدا است و می تواند از نفوذ سرما و گرما جلوگیری کند و به این طریق در کاهش هزینه های مربوط به انرژی نیز تاثیرگذار است. می توان در پارتیشن فریم لس دوجداره از شیشه های دو لایه سکوریت نیز استفاده کرد. این شیشه ها کف تا سقف را پوشش دهند و به عبارتی تمام قد هستند و داری دو نوع مسطح و منحنی هستند و می توان رنگ ها و طرح های متفاوتی بر روی آن پیاده کرد.

شیشه سکوریت پارتیشن های تک جداره ۶ تا ۱۲ میلیمتر است. این نوع از پارتیشن ارزان تر است و به این دلیل که جای کمی اشغال می کند، می توان از آن برای مکان های کوچک استفاده کرد.

جنس پروفیل پارتیشن فریم لس چیست؟

جنس پروفیل پارتیشن های شیشه ای فریم لس نیز به طور معمول آلومینیومی است و اندازه آن به صورتی است که قابلیت نگه داشتن شیشه را داشته باشد. این نوع از پروفیل دربرابر خوردگی نیز مقاوم است. سطح این پروفیل ها آنودایز می گردد و سپس با رنگ های RAL پوشانده می شود.

امکان این وجود دارد که یراق ها را با مواد پرکننده تا ضخامت حداکثر ۱۰ میلیمتر پر کرد. یراق ها پنل های شیشه ای را نگه می دارند و سپس با چسب های سیلیکونی نامرئی محکم می شوند. افزون بر این موضوع، قسمت تحتانی پنل های شیشه ای با آب بندی پر می شود و نمی گذارد شیشه به روی زمین بیافتد.

درب پارتیشن فریم لس چه انواعی دارد؟

 درب پارتیشن شیشه ای فریم لس به دو نوع لولایی و کشویی تقسیم می شود. در حالت نصب پارتیشن فریم لس با درب شیشه ای به صورت کشویی نمی توانید دستگیره ها را قفل کنید. اگر شما به پارتیشنی نیاز دارید که بسته شود، بهتر است از پارتیشن فریم لس لولایی استفاده کنید. به طور معمول از شیشه های شفاف برای درب استفاده می شود اما شما می توانید از شیشه های مات یا رنگی نیز استفاده کنید.

قیمت پارتیشن فریم لس چه قدر است؟

همانگونه که توضیح دادیم در پارتیشن شیشه ای فریم لس، در میان پرکننده های جداره یا همان شیشه پارتیشن، از فریم استفاده نشده است. همین امر باعث می‌شود که متریال به کار رفته در این نوع پارتیشن نسبت به پارتیشن فریم دار کمتر شود و در نهایت قیمت پایین تر بیاید. به همین دلیل می‌توانیم پارتیشن فریم لس را یک پارتیشن اداری ارزان بدانیم. همچنین باید گفت تعیین قیمت پارتیشن عوامل بسیاری دارد، مسلما متراژ مهمترین عامل است اما افزون بر آن نوع شیشه استفاده شده و ابزار آلاتی که هنگام نصب استفاده شده است در تعیین قیمت پارتیشن شیشه ای فریم لس تاثیر گذار است، شما می توانید برای اطلاعات بیشتر در زمینه قیمت و انتخاب پارتیشن مدنظر خود با شیشکس تماس بگیرید.

call
call