پارتیشن اداری

راهنمای انتخاب پارتیشن اداری

در این مطلب سعی کرده­ ایم در کوتاه ­ترین حالت ممکن، اطلاعات مورد نیاز شما برای تهیه پارتیشن اداری را جمع آوری کنیم. برای شناخت بهتر پارتیشن و انتخاب محصول مناسب با نیاز شرکت و منزل خود ابتدا نیاز است تا ویژگی های منحصر بفرد پارتیشن شیشه ای را بشناسید.

” با ما همراه باشد تا با زیر و بم پارتیشن های اداری شیشه ای آشنا شوید “

 

جنس شیشه پارتیشن اداری چیست؟

شاید نام شیشه سکوریت را قبلا شنیده باشید. در پارتیشن های اداری از شیشه ای به نام سکوریت استفاده می­ شود که به نسبت شیشه ­های روتین به اصطلاح فلوت float مقاومت بالاتری دارد و در مقابل سرما، گرما، صوت و ضربه عملکرد بهتری به­ نسبت شیشه معمولی دارد.

پارتیشن اداری تک جداره
 اما عامل استحکام شیشه سکوریت چیست؟

در کارخانه، شیشه را به ­صورت یکنواخت تا دمای بالای 700 سانتی­گراد گرم می ­کنند، سپس از طرق دمیدن با سرعت هوای سرد به دوجداره شیشه آن را سرد می ­کنند. در این حالت جداره شیشه از مرکز آن سریع­ تر سرد شده و درنهایت با وجود تنش­ های دائمی مقاومت و استحکام شیشه بیشتر می­ شود.

پارتیشن اداری اتاق

شیشه سکوریت به نسبت شیشه­ های معمولی تا 5 برابر مقاومت مکانیکی بالاتری دارد، لذا هنگام استفاده در فضاهای اداری و یا مسکونی ما را با مشکل روبه ­رو نمی­ کند. از طرفی درصورت شکستن شیشه با شکست ناگهانی و ریزش شیشه مواجه نخواهیم بود و آنچه تشکیل می ­شود بلورهای شیشه ای کوچک است.


جنس پروفیل و یا جداره پارتیشن اداری چیست؟

پروفیل پارتیشن اداری

نوع متریال جداره پروفیل بهتر است از جنس آلومینیوم باشد، چراکه این فلز مقاومت بالایی دارد. ما فریم تمامی محصولات را با دقت و ظرافت بالایی تولید می­ کنیم و به­ این ترتیب در سریع­ ترین حالت و مناسب­ ترین قیمت پارتیشن مورد نیاز فضای اداری و یا مسکونی شما را برداشت، تولید و نصب می ­کنیم.

 

چرا پارتیشن های اداری فریم لس طرفداران بیشتری دارند؟

نصب پارتیشن شیشه ای فریم لس

پارتیشن های اداری فریم لس با کاهش قطر مقطع در جداره و یکپارچگی در هر دهنه پارتیشن، به پرطرفدارترین مدل­ های پارتیشن تبدیل شده­ اند. در این نوع پارتیشن، فریم­ های فلزی عمودی و افقی در هر دهنه حذف شده­ اند و جایگزین آن­ ها شیشه ­هایی با فریم عمودی­­ اند که هر 90 سانتی­ متر (بطور تقریبی) تکرار می ­شوند.

انواع فریم در پارتیشن اداری :

 • فریم با کاور استیل 
 • فریم آنادایز
 • فریم های الکترو استاتیک ( رنگ پوششی کوره ای )

شرایط نصب پارتیشن اداری تک جداره و دوجداره

در نصب پارتیشن اداری فریم لس مورد پیچیده ­ای وجود ندارد و همین مسئله باعث محبوبیت این نوع پارتیشن در میان طراحان و دیگر خریداران باشد. در پارتیشن شیشه ای فریم لس ، فریم ­ها پس از فارسی­ بُر شدن به دیواره­ ها با پیچ ­های مخصوص متصل می­ شوند و پس از آن شیشه­ ها در داخل فریم قرار می­ گیرند. برای نصب فریم ­ها به دیوار و کف نیاز است تا میخ ­های بلندی به زمین و سقف پیچ شوند. در این حالت نیاز به یک بستر محکم برای اتصال فریم داریم، لذا اگر از دیوار، سقف و کف کناف در پروژه خود استفاده کرده ­اید، حتما قبل از خرید از مشاورین ما مشورت بگیرید تا جزئیات نصب را با شما چک کنند.

اجرای پارتیشن شیشه ای

طراحی پلان پارتیشن بندی محیط کار

اگر برای محیط کار خود نیاز به پارتیشن اداری دارید، کارشناسان ما برای بازدید فضا به نزد شما می­ آیند و براساس نیازهای پروژه برایتان مناسب ترین پلان پارتیشن بندی را طراحی می ­کنند.

انواع پارتیش فریم لس:

 • پارتیشن دوجداره فریم لس
 • پارتیشن تک جداره فریم لس

آشنایی با ویژگی های پارتیشن فریم لس دو جداره

پارتیشن های فریم لس دوجداره به نسبت مدل تک جداره مقطع عریض ­تری دارند و به ­همین علت از استحکام بالاتری برخورد دارند.

 

ویژگی های پارتیشن اداری دوجداره

از جهت زیبایی­شناسی پارتیشن های اداری فریم لس دوجداره علی رغم تفاوت خیلی کم جایگاه پائین­تری به نسبت پارتیشن فریم لس تک جداره دارند. اما آنچه باعث محبوبیت این سبک پارتیشن در میان طراحان می­شود عایق صوت، حرارت و سرما بود آنهاست. باتوجه به پهن­تر بودن ضخامت پروفیل و توانایی کنترل صوت بالاتر از پارتیشن دو جداره فریم لس در موقعیت ­هایی که نیاز به­حریم بیشتر و محرمیت بالاتر هستیم استفاده می­کنیم. به­طور مثال در اتاق جلسات، فضاهای b2b و b2c ادارات و شرکت ها، اتاق مدیریت، اتاق اسناد و … در اکثریت مواقع از پارتیشن های دوجداره استفاده می کنیم.

 

آشنایی با ویژگی های پارتیشن اداری فریم لس تک جداره

پارتیشن اداری تک جداره را به جرات می ­توانیم پرطرفدارترین نوع پارتیشن در میان طراحان و خریداران معرفی کنیم. علت این محبوبیت را می­ توان به­ ضخامت کمتر مقطع این سبک پارتیشن و سرعت در حمل و نصب آن نسبت داد. در این نوع پارتیشن یک پروفیل آلومینیومی دورتا­دور صفحات عمودی شیشه­ ای را که با پروفیل ­های کربنی و چسب3 به هم چسبانده شده ­اند را می­ پوشاند.

در پارتیشن­ها می­توانیم نوع شیشه را با توجه به نوع نیاز محیط انتخاب کنیم؛

 • شیشه سیکوریت 10 میلی­متری ساده
 • شیشه سندبلاست
 • شیشه ساتینا
 •  شیشه رنگی

درب انواع پارتیشن اداری

درب پارتیشن اداری فریم لس

درب پارتیشن شیشه ای می ­تواند لولایی و یا کشویی (ریلی) باشد. درب لولایی دو / سه یراق و یک دستگیر دارد که در محاسبه قیمت جداگانه محاسبه می­ شوند. ما با بهترین نوع متریال درب ­ها را نصب می کنیم. در فضاهای عمومی درب های لولایی انتخاب مناسب ­تری می ­باشد اما گاهی به ­علت کمبود فضا نیازمند استفاده از درب ­های ریلی هستیم.

جنس درب پارتیشن می ­تواند  شیشه ای و یا از جنس ام دی اف باشد.

یراق درب پارتیشن اداری

انواع دستگیره و یراق الات روتین در پارتیشن اداری:

 • _دستگیره و یراق چینی
 • دستگیره و یراق ایتالیایی
 • دستگیره و یراق ترک

انواع یراق پارتیشن اداری

مزایای پارتیشن اداری شیشه ای

 1. عایق صوت، حرارت و سرما
 2. سهولت در نصب و جابه ­جایی
 3. امکان نظافت راحت
 4. امکان عبور راحت نور
 5. بزرگنمایی در محیط
 6. ضخامت کم و امکان فضاسازی
 7. هزینه کمتر به نسبت مدل­ های پیشین
 8. مقاومت در برابر ضربه در عین نازک بودن متریال

نصب پارتیشن شیشه ای تک جداره

پارتیشن شیشه ای اداری

درشرکت­ ها و فضاهای اداری، نیاز به تفکیک و فضاسازی بیش از هرکسب ­و­کاری احساس می­ شود. در هر مجموعه باتوجه به نیاز پروژه از پارتیشن اداری برای جداکردن فیلدهای کاری استفاده می­ کنیم و به ­این ترتیب بدون بستن و ایجاد خفگی در فضا، حریم مورد نیاز هرشخص را فراهم ساخته­ ایم. از مزیت­ های استفاده از پارتیشن در فضای اداری ، امکان انتقال نور و کنترل سرپرست های هربخش بر روی کارکنان است. آنچه در کار مهم است، امکان نظارت و تشویق تیم توسط مدیران و کارکنان ارشد می­ باشد که با استفاده از پارتیشن شیشه ای می­ توانید این حریم را برای محیط کاری خود بسازید.

در اینجا به خلاصه ای از مزیت های استفاده از پارتیشن اداری می­ پردازیم؛

شفافیت بالاتر در محیط اداری

 امکان عبور نور و تهویه مناسب

 کاهش مصرف انرژی

عایق صوت، سرما و گرما

امکان ارتباط راحت ­تر افراد با یکدیگر در محیط کاری