همه‌چیز درباره شیشه پارتیشن

استفاده از شیشه در معماری نسبت به گذشته تفاوت چشم گیری کرده است، هر چند که ما در گذشته و حتی در معماری ساختمان های قدیمی استفاده از شیشه های رنگی را می بینیم که به فضا جذابیت فوق العاده می بخشند اما استفاده گسترده از شیشه در تمامی قسمت ها در فضای خانه تنها به عصر حاضر بر می گردد و حتی می توان گفت استفاده از شیشه به قسمت جدایی ناپذیر در معماری مدرن بدل شده است. برای مثال، می‌توانیم شیشه پارتیشن را یکی از مهم‌ترین نمونه‌های استفاده از شیشه در معماری مدرن در نظر بگیریم. استفاده از شیشه چه به صورت دکوراتیو و چه به صورت کارخانه ای در حال حاضر از اصول معماری مدرن در نظر گرفته می شود. شیشه خواصی دارد که طراحان را برای استفاده هر چه بیشتر در معماری داخلی بر می انگیزد. شیشه شفاف و مستحکم است و نور را از خود عبور می دهد و همین موضوع باعث درخشندگی محیط می شود و فرد احساس می کند که فضا بزرگتر شده است. البته استفاده از شیشه تنها در معماری داخلی منازل مسکونی کاربرد ندارد بلکه می توان از شیشه در طراحی فضای داخلی ادارت به عنوان پارتیشن اداری و یا در شرکت­ ها، هتل ها و رستوران ها استفاده کرد که با توجه به توضیحاتی که پیشتر ارائه شد، استفاده از شیشه در این مکان ها نیز به زیبایی هر چه بیشتر فضا کمک می کند. در ادامه به نقش شیشه در معماری فضای داخلی و انواع شیشه پارتیشن خواهیم پرداخت.

خرید شیشه پارتیشن

شیشه پارتیشن

تماس با شیشکس

برای مشاوره، کارشناسی و خرید پارتیشن فریم لس با ما تماس بگیرید.

شیشه پارتیشن

بازدید و کارشناسی رایگان

کارشناسان ما در اسرع وقت از محل شما بازدید و جهت طراحی، فضای شما را آنالیز می‌کنند.

نصب سریع شیشه پارتیشن

طراحی و تولید شیشه پارتیشن

بعد از انتخاب شما از میان طرح‌های پیشنهادی طراحان ما، سفارش شما وارد مرحله تولید می‌شود.

شیشه لاکوبل و لمینیت

پیاده‌سازی و اجرا

پروژه شما توسط تیم حرفه‌ای و مجرب شیشکس در کوتاه‌ترین زمان، نصب و اجرا خواهد شد.

 

شیشه چگونه تولید می شود؟

به احتمال زیاد شما هم به این فکر افتاده اید، شیشه چگونه تولید می شود. شیشه انواع مختلفی دارد و نوع های مختلف شیشه به روش های مختلفی ساخته می شود. اما به طور کلی می توان گفت که در کارخانه ها برای تولید شیشه ماسه سیلیسی را به همراه ضایعات شیشه و دیگر مواد معدنی و شیمیایی همچون کربنات کلیسم که نام علمی سنگ آهک است و کربنات سدیم و دیگر مواد اولیه در کوره حرارت می دهند. هر کدام از مواد، ویژگی خاصی را به شیشه اضافه می کنند. کربنات کلسیم باعث مستحکم‌تر شدن و افزایش مقاومت شیشه در برابر  فشار، ضربه و عوامل شیمیایی می شود و کربنات سدیم نیز به عنوان عامل گداز آور دمای ذوب سیلیس و دیگر مواد مصرف شده در کوره را می کاهد.

البته همان طور که پیشتر نیز گفته شد، روشی که گفته شد روال تولید یک شیشه معمولی است و ساخت شیشه های خاص پیچیدگی های خاص خود را دارد. به عنوان مثال برای تولید برخی از مدل‌های شیشه رنگی به طور معمول آهن، کروم و دیگر مواد معدنی و شیمیایی نیز به مواد مذاب اضافه می شوند یا این که ذرات ریز فلزات را در مرحله ذوب به ماده اولیه اضافه می کنند. البته روش های دیگری نیز برای ساخت شیشه رنگی وجود دارد که در صفحه پارتیشن شیشه ای رنگی توضیحات مربوط به آن وجود دارد.

شیشه در معماری فضای داخلی چه کاربردی دارد؟

شیشه در معماری کاربردهای فراوانی دارد که از آن ها می توان به بلوک شیشه ای، کف پله شیشه ای، درب شیشه ای و .. اشاره کرد که از مهم ترین کاربردهای شیشه استفاده در پارتیشن است.

پارتیشن از نظر لغوی واژه ای انگلیسی است که تلفظش به همان صورت به فارسی راه یافته است و همین طور به معنای تقسیم بندی است، از نظر اصطلاحی نیز در معماری داخلی به معنای تقسیم بندی فضای داخلی است. پارتیشین بهترین روش برای تقسیم بندی فضای داخلی ساختمان اعم از اداری و مسکونی است. راهی که شما بدون متحمل شدن هزینه های مربوط به بنایی و دیوارکشی می توانید به راحتی و به سرعت به هدف خود درباره تفکیک فضای داخلی ساختمان خود دست پیدا کنید. پارتیشن ها از نظر جنس انواع مختلفی دارند و از نظر متریال، تعداد جداره و سایز با یک دیگر متفاوت هستند. پارتیشن ها بسته به این که از چه متریالی تشکیل شده اند، کارکردهای متفاوتی دارند. برخی از پارتیشن ها به مانند از پارتیشن ها اکوستیک بوده و از عبور صدا جلوگیری می کنند. برخی از پارتیشن ها دارای شیشه های رنگی هستند و از آن ها می توان برای زیباتر کردن فضا استفاده کرد و برخی نیز قابلیت استفاده به عنوان کتابخانه یا کمد را دارند.

یکی از متداول ترین موارد استفاده شیشه، استفاده به عنوان شیشه پارتیشن در پارتیشن شیشه ای است. در این متن سعی داریم به نکاتی پیرامون شیشه پارتیشن و انواع آن بپردازیم با این امید آن که توضیحاتی که در ادامه در زمینه شیشه پارتیشن، ویژگی ها و انواع آن می آید، سودمند باشد و بتواند به شما برای انتخاب شیشه پارتیشن مورد نظرتان کمک کند.

شیشه پارتیشن در فضای اداری

شیشه پارتیشن چه انواعی دارد؟

شیشه پارتیشن انواع مختلفی دارد که از آن می توان به شیشه پارتیشن سکوریت، شیشه پارتیشن لمینت و شیشه پارتیشن لاکوبل اشاره کرد که در ادامه به این سه نوع بیشتر خواهیم پرداخت.

شیشه پارتیشن سکوریت

یکی از انواع شیشه هایی در پارتیشن شیشه ای به عنوان شیشه پارتیشن استفاده می شود، شیشه سکوریت است. قطر این نوع از شیشه پارتیشن ۱۰ میلیمتر است و به همین دلیل این نوع از شیشه پارتیشن مقاومت بالایی در برابر ضربه دارد، همچنین این نوع از شیشه پارتیشن مقاومت بالایی در برابر حرارت دارد. در طراحی شیشه پارتیشن می توان از طرح های مختلفی بر روی شیشه سکوریت استفاده کرد. اجرای طرح های مختلف بر روی شیشه پارتیشن با سندبلاست انجام می شود که همین اقدام باعث زیبایی هر چه بیشتر شیشه پارتیشن می گردد.

شیشه پارتیشن لمینت

شیشه پارتیشن های لمینت با استفاده از دو لایه شیشه و یک لایه شبیه به طلق در میان شیشه ها ساخته می‌شوند. به دلیل خاصیت ویژه ای که این نوع از شیشه پارتیشن دارد، در صورت ضربه خوردن شدید در سر جای خود می‌شکند و فرو نمی‌ریزد یا قطعه قطعه نمی‌شود. درست مانند شیشه جلو اتومبیل. این که این نوع از شیشه پارتیشن هنگام برخورد یک ضربه شدید، قطعه قطعه نمی‌شود، ویژگی بسیار مهمی است زیرا اگر شیشه پارتیشن با لبه های تیز قطعه قطعه شود، شیشه به شما آسیب بزند و باعث بریدگی شود.

شیشه پارتیشن لاکوبل

شیشه لاکوبل یک واژه تجاری برای شیشه های پشت رنگی در صنعت شیشه است و لاکوبل به شیشه ای گفته می شود که در طی فرآیند رنگ شدن از یک طرف به یک شیشه رنگی پوشش تبدیل می شود. ویژگی این نوع از شیشه پارتیشن این است که ایمن است به  این معنی که در لحظه شکست این نوع از شیشه پارتیشن نمی ریزد و یا سقوط نمی کند.

شیشه لاکوبل سبز در دیوارپوش شیشه ای
استفاده از شیشه لاکوبل در دیوارپوش شیشه ای

آیا می توان شیشه پارتیشن رنگی سفارش داد؟

همان طور که در بخش های قبلی نیز گفته شد، یکی از ویژگی های شیشه پارتیشن این است که شیشه پارتیشن از نظر طراحی بسیار منعطف است و می توان طراحی های گوناگونی را بر روی آن پیاده کرد. از طرفی می‌توان علاوه بر طرح دار کردن پارتیشن، از پارتیشن شیشه ای رنگی نیز استفاده کرد.

شیشه پارتیشن اداری رنگی در فضای اداری باعث می‌شود که روحیه و نشاط کاری کارکنان افزایش پیدا کند. در تولید و ساخت شیشه پارتیشن اداری رنگی می‌توان از طرح ها و رنگ های مختلفی استفاده کرد. همین طور می توان شیشه پارتیشن اداری را متناسب و هماهنگ با رنگ محیط اطراف اداره و شرکت انتخاب و نصب کرد. همچنین می توان آن را در ترکیب‌بندی‌های متنوع انتخاب کرد تا محیط کاری تنوع و جذابیت بالایی پیدا کند و کار کردن در این فضا بیش از پیش دلپذیر شود.

شیشه پارتیشن رنگی زرد در راه پله
شیشه پارتیشن رنگی در راه پله

قیمت شیشه پارتیشن چگونه است؟

مسلما مهم ترین معیاری که قیمت شیشه پارتیشن را تعیین می کند، متراژ فضای مورد نظر شما برای اجرای پروژه و نصب پارتیشن است. است اما همان طور که پیشتر در طول مقاله شرح داده شد، شیشه پارتیشن انواع مختلفی دارد و بسته به این که از چه نوعی از شیشه پارتیشن استفاده می کنید نیز می‌تواند باعث ایجاد تفاوت قیمت ها در مدل های مختلف پارتیشن، براساس نوع شیشه شود. شما می توانید در این زمینه با کارشناسان شیشکس مشورت کنید. متخصصین ما با توجه به مهارت و تجربه ای که در زمینه نصب و طراحی شیشه پارتیشن دارند، بهترین راهنمایی را به شما خواهند کرد. معیار هایی که در ادامه می آیند، می توانند تخمین مناسبیبه منظور تعیین قیمت شیشه پارتیشن در اختیار ما بگذارند:

همان طور که در توضیحات دیدید، هر کدام از انواع شیشه پارتیشن از نظر تعداد جداره، ویژگی های خاص خود را دارند و همین موضوع باعث می شود که در انتخاب خود دچار سردرگمی شوید اما اصلا نگران نباشید شما می توانید با ما تماس بگیرید تا کارشناسان ما اطلاعات بیشتری در اختیار شما قرار دهند و با توجه به تجریه و دانشی که در این زمینه دارند و با توجه به اهداف شما برای پارتیشن شما را به سمت بهترین انتخاب راهنمایی کنند.

call
call